Gotowi na kolejne sztormy. „ZAŁOGA” (wideo)
9 stycznia 2018
Ciężki sztorm na 85. południku.
15 stycznia 2018

Orkiestra na 62 stopniu szerokości południowej. Zobacz: „ANTARKTYCZNA ORKIESTRA” (wideo)

Pozdrowienia dla  Wszystkich z pokładu Katharsis II.

Warunki mamy dzisiaj wyjątkowo trudne, ale tak to na oceanie czasem jest. Nie można się poddawać. Tymczasowo zdecydowaliśmy się obrać kierunek na północ, opływając rozległy pak lodowy, tak aby w trakcie sztormu nie mieć kry ani przed dziobem, ani za rufą.  Fale kilkumetrowe, jachtem targa na wszystkie strony, przeciwny wiatr zmusza nas do sztormowania, ale nie poddajemy się…

Żeglując dookoła Antarktydy i będąc na krańcu świata zdecydowaliśmy się dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieramy fundusze w trakcie rejsu dookoła Antarktydy, a dodatkowo, wspólnie z Orkiestrą zorganizowaliśmy dwie aukcje: jedna dotyczy specjalnych pamiątek z obecnej Wyprawy, a druga to wyjątkowe zaproszenie na pokład Katharsis II, w trakcie naszego następnego rejsu. Wszystkie zebrane środki przekażemy na konto WOŚP aby pomóc w wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków.

Chętni mogą wylicytować banderę wyprawy, która powiewa pod salingiem i bierze udział w rejsie dookoła Antarktydy oraz koszulkę z podpisami załogi. Dzięki drugiej licytacji można wejść w posiadanie dwuosobowego zaproszenia na pokład jachtu Katharsis II i wziąć udział w dwutygodniowym rejsie z Hobart do Auckland. Jest to wyjątkowa okazja dla osób, które chciałyby przeżyć żeglarską przygodę na pokładzie tego jachtu. Katharsis II nie uczestniczy w żadnych rejsach komercyjnych i załogę stanowi nasza rodzina i przyjaciele. Dlatego, poza tą wyjątkową aukcją Orkiestry, nie ma możliwości wykupienia udziału w rejsach Katharsis II.

Oferowany na aukcji Orkiestry rejs rozpocznie się w Hobart na Tasmanii, 21 kwietnia 2018 roku, po zakończeniu obecnej wyprawy dookoła Antarktydy. Trasa rejsu zakłada pokonanie Morza Tasmana słynącego z silnych sztormów oraz opłynięcie Północnej Wyspy Nowej Zelandii i dopłynięcie do Opua w Bay of Islands. Następnie żegluga odbędzie się wzdłuż wschodniego wybrzeża do Auckland, mekki nowozelandzkiego żeglarstwa. Jeżeli warunki pogodowe i czas pozwolą – możliwe będzie nurkowanie z pokładu jachtu. Koniec rejsu planowany jest na 6 maja 2018 roku w Auckland. Zwycięzca/zwycięzcy aukcji nie ponoszą w trakcie rejsu żadnych dodatkowych kosztów, poza wykupieniem we własnym zakresie biletu: (przylot do Hobart, powrót z Auckland) oraz prywatnego ubezpieczenia.

Zanim rozpoczął się obecny sztorm nagraliśmy specjalny przekaz wideo – poniżej.

Jeśli chcesz dołączyć do mojej Katharsisowej rodziny weź udział w licytacji!

Pozdrawiam

Mariusz Koper z załogą, z pokładu jachtu Katharsis II ze sztormowego dzisiaj Oceanu Południowego. Sie ma!!!!

Link do licytacji bandery i koszulki:

http://charytatywni.allegro.pl/s-y-katharsis-ii-koszulka-i-bandera-around-the-ice-i5946412

(Licytowana cena dotyczy kompletu: oficjalna koszulka i bandera Wyprawy razem, z podpisami wszystkich uczestników).

Link do licytacji zaproszenia na pokład Katharsis II:

http://aukcje.wosp.org.pl/s-y-katharsis-ii-rejs-z-hobart-do-auckland-i5945143

(Licytowana cena dotyczy 2 tygodniowego udziału w następnym rejsie s/y Katharsis II – dla dwóch osób).

UWAGA: nie ma osobnej kategorii cenowej dla jednej osoby. W licytacji wygrywa najwyższa cena, a czy na rejs przyjedzie para, albo dwóch przyjaciół, czy jedna osoba, decyduje zwycięzca licytacji.

2 Komentarze

 1. Arek Bartoszewicz napisał(a):

  Ahoj !

  Brawo, Brawo i jeszcze raz Brawo !

  Chylę czoła!

  I trzymam kciuki !!!

 2. zenia farbotnik napisał(a):

  brawo załogo!! i do przodu trzymam za Was kciuki!!!!! Kochany Mariuszku dziś jest 20-ty dostałam namiary od Rysia Lali na relacje od Was to jest lepsze bo ja wchodziłam na feccboka życzenia też napisałam z feccboka a teraz będę się kontaktować na tej stronie powodzenia pozdrowienia dla całej odważnej załogi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *