Magdalena Żuchelkowska (niegdyś Talar :))

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC.


Z zamiłowania i zawodowo związana z żeglarstwem, sportami wodnymi oraz narciarstwem. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, płetwonurek PADI (Advanced Open Water Diver, Rescue Diver), instruktor narciarstwa, wychowawca kolonii i zimowisk, menedżer sportu.

W wieku 16 lat po raz pierwszy popłynęła na rejs na Bałtyk i zakochała się w Morzu. Potem było tylko gorzej, na wodzie spędzała po kilka miesięcy. W wieku 25 lat brała udział w kobiecych regatach dookoła świata. Razem z siostrą Gosią przepłynęły Atlantyk (z Wysp Zielonego Przylądka na Karaiby – Santa Lucia) na 8,5 metrowym jachcie – Mantra 28.

W 2006 roku założyła własną firmę żeglarską i razem z mężem (Adamem) organizuje wyjazdy żeglarskie. W międzyczasie kupili ich pierwszy jacht pełnomorski – s/y Geronimo. Na tej dzielnej 10,5 metrowej jednostce spędzili 7 lat przepływając wiele mil  nabierając kolejnych doświadczeń oraz zwiedzając praktycznie całą Europę. Wielokrotnie pracowała jako zawodowy skipper w Grecji.

W 2014 roku wzięła udział w regatach Rolex Sydney – Hobart na s/y Katharsis II.

W 2016 roku w ramach rejsu rodzinnego opłynęła Nordkapp.

Szczęśliwa mama 4 letniej Oli, którą jak tylko to możliwe zabiera na rejsy.

Po rejsie...