Załoga

I oficer s/y Katharsis II

Tomasz Grala

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC


Z żeglarstwem zetknął się po raz pierwszy w wieku 11 lat, kiedy wstąpił do Wodnej Drużyny Harcerskiej w Stargardzie Szczecińskim. Pierwsza przystań jachtowa – w Morzyczynie nad jeziorem Miedwie, należała do Młodzieżowego Domu Kultury.

II oficer s/y Katharsis II

Hanna Leniec

Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, radiooperator SRC, fotograf


Z żeglarstwem i morzem związana od 20 lat. Pierwszy kontakt z jachtem miała jako 5 latka na Zalewie Koronowskim, gdzie na krótki rejs zabrała ją starsza siostra. Prawdziwa przygoda z żeglarstwem zaczęła się jednak, gdy jako nastolatka trafiła na harcerski obóz żeglarski do Funki nad Jeziorem Charzykowskim, gdzie zdobyła pierwsze stopnie żeglarskie.

III oficer s/y Katharsis II

Michał Barasiński

Kapitan jachtowy


Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w harcerstwie, w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Należał do Retmanatu Hufca ZHP Pabianice. Najpierw pod wodzą Zbigniewa Napieracza, a następnie Jarosława Szellera.

IV oficer s/y Katharsis II

Magdalena Żuchelkowska (niegdyś Talar :))

Kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, radiooperator SRC


Z zamiłowania i zawodowo związana z żeglarstwem, sportami wodnymi oraz narciarstwem. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ, płetwonurek PADI (Advanced Open Water Diver, Rescue Diver), instruktor narciarstwa, wychowawca kolonii i zimowisk, menedżer sportu.

Wachta I

Wojciech Małecki

Kapitan jachtowy i motorowodny, radiooperator SRC


Z wykształcenia – zawodowy marynarz, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni (1987 r.). Żeglarstwo traktuje czysto jako hobby. Przygodę z żaglami rozpoczął w harcerstwie w 1977 roku, jako członek harcerskiej drużyny wodnej.

Wachta II

Ireneusz Kamiński

Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, operator LRC


Zawodowy oficer i nauczyciel akademicki, od 1990 roku związany z Akademią Marynarki Wojennej, gdzie odpowiada m.in. za szkolenie żeglarskie studentów. Jako instruktor zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW (International Standards of Training, Certification and Watchkeeping) prowadzi zajęcia z zakresu ratownictwa morskiego.

Wachta III

Piotr Kukliński

Biolog morza, specjalizacja - rejony polarne. Żeglarz jachtowy, Dive Master PADI


Profesor w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Jednocześnie – naukowiec stowarzyszony w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Znawca ekologii morza, gdzie stara się określić wpływ warunków środowiskowych (np. temperatury) na polarne organizmy morskie.

Wachta IV

Robert Kibart

Jachtowy sternik morski. Operator filmowy


Zainteresowanie rejsami morskimi zaczęło się od znanej kiedyś serii wydawniczej „Miniatury Morskie”. Dzięki tym, malutkim formatem, a wielkim treścią książkom przeżywał swoje pierwsze morskie przygody.