23 czerwca spotkanie Katharsis II – w trakcie 11ej edycji Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „STER NA BYDGOSZCZ 53N, 18E”.
15 czerwca 2018

Katharsis II – Bydgoski Finał

Wokoło Antarktyczny rejs Katharsis II zakończyliśmy w Hobart już dwa miesiące temu. Czas biegnie nieubłaganie. Ale ciągle wracają wspomnienia i myśli uciekają na Antarktydę…

Szczególną okazją do przywrócenia obrazów i historii z naszego rejsu stało się spotkanie w ostatnią sobotę w Bydgoszczy,  podczas  miejskiego festiwalu wodnego “Ster na Bydgoszcz”.  Nie jesteśmy przyzwyczajeni do obecności na scenie, oficjalnych wystąpień, czy publicznych przemówień, ale z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie władz Bydgoszczy do aktywnego udziału w Festiwalu. To było także pierwsze publiczne spotkanie naszej załogi po rejsie, zakończonym w dalekiej Australii. Ilość osób, które przyszły posłuchać naszych opowieści była dla nas dużym zaskoczeniem i wielką radością.

Kulminacyjnym momentem okazało się wręczenie załodze Katharsis II przez kpt. Katarzynę Domańską – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (jednocześnie wice-prezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. szkoleniowych) i w obecności Prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego – specjalnych dyplomów:  Wyczynu Żeglarskiego, przyznanego przez Światową Radę Rekordów Żeglarskich (WSSRC) oraz – Rekordu Świata, przyznanego przez Radę Światowych Rekordów Guinnessa (GWR).

Końcowy, wspólny rejs po Brdzie – z udziałem Prezydenta Bydgoszczy, Prezes KPOZŻ i Kapitana oraz załogi Katharsis II – to prawdziwie imponujące i symboliczne zakończenie naszej żeglarskiej wyprawy w mieście tak aktywnym w odniesieniu do sportów wodnych i komunikacji wodnej.

Dla mnie osobiście było to wyjątkowe spotkanie. Bydgoszcz jest moim rodzinnym miastem, czyli w symboliczny sposób wróciłam po rejsie do domu. Dziękuję wszystkim,

Hanna Leniec


Więcej o Festiwalu “Ster na Bydgoszcz” na portalu Radia Pomorza i Kujaw (PiK):
http://www.radiopik.pl/2,70001,ster-na-bydgoszcz-spotkanie-z-rekordzistami-swia&idf=100971

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *